BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Vyriausybė patvirtino ES investicijų veiksmų programos įgyvendinimo ketvirčio ataskaitą

Data

2022 07 20

Įvertinimas
0
4269_ec8c493cf58713ba43eeb48a374f5aea.jpg

Trečiadienį Vyriausybė pritarė Finansų ministerijos parengtai 2014-2020 m. Europos Sąjungos (ES) investicijų veiksmų programos įgyvendinimo ataskaitai už 2022 m. II ketvirtį. Šioje ataskaitoje apžvelgta ES lėšų investavimo pažanga bei teikiamos rekomendacijos ministerijoms dėl investicijų planavimo ir valdymo.

Dokumente pažymima, jog tebesitęsiantis Rusijos karas prieš Ukrainą kelia didžiulį neapibrėžtumą ir rizikas sėkmingam Sanglaudos politikos lėšų investavimui, įgyvendinant suplanuotus projektus. Todėl šiame kontekste taikomos savalaikės projektų rizikų valdymo priemonės, kad dėl sutrūkinėjusių tiekimo grandinių bei išaugusių žaliavų ir energijos kainų lėšos investicijoms būtų paskirstytos kuo efektyviau.

Ataskaitoje Finansų ministerija kitoms suinteresuotoms ministerijoms pateikė konkrečius pasiūlymus dėl būtinų atlikti žingsnių artimiausiu metu, kad rizikingi projektai būtų įgyvendinti laiku arba būtų priimti sprendimai dėl jų ateities, galimai perskirstant numatytas lėšas kitiems projektams.

Pažymima, jog Lietuva pagal ES išmokėtas lėšas (84 proc. nuo 2014–2020 m. Lietuvai skirto finansavimo, įskaitant išmokėtą avansą) užima 3 – ąją vietą tarp visų šalių narių ir ženkliai viršija ES vidurkį, kuris yra 69 proc. Įgyvendinant 2014–2020 m. finansavimo laikotarpio ES fondų lėšomis finansuojamus projektus, iki 2022 birželio pabaigos iš viso investuota 5,48 mlrd. eurų (79 proc.). Per 2022 m. II ketv. investuota 254 mln. eurų ES fondų lėšų (4 proc.).

Taip pat ES investicijų veiksmų programos įgyvendinimo ketvirčio ataskaitoje apžvelgiamos konkrečių projektų rizikų valdymo priemonės bei ministerijoms pateikiami su tuo susiję siūlymai, siekiant išaugusių rizikų akivaizdoje užtikrinti ES lėšų panaudojimo efektyvumą.