BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Vyriausybė pritarė Finansų ministerijos siūlymui nustatyti akcizus neapdorotam tabakui

Data

2019 04 03

Įvertinimas
0
cigarette-1642232_1920.jpg

Vyriausybė pritarė Finansų ministerijos parengtam akcizų įstatymo pakeitimo projektui, kuriuo siūloma nuo šių metų lapkričio 1 d. taikyti akcizą neapdorotam tabakui.

„Šį siūlymą teikiame siekiant užkirsti kelią kontroliuojančių institucijų nustatytiems piktnaudžiavimo atvejams, kai neapdorotas tabakas panaudojamas nelegaliai apdoroto tabako gaminių gamybai ar prekybai“, - sako finansų ministras Vilius Šapoka.

Pagal šiuo metu galiojančias Akcizų įstatymo nuostatas neapdorotas tabakas nėra apmokestinamas akcizu, tačiau jis savo savybėmis yra artimiausias apdorotam tabakui, todėl siūloma jam taikyti rūkomojo tabako akcizų tarifą – 68,6 euro už kilogramą. Iki 2021 m. akcizus siūloma didinti taip:

Akcizai nebūtų taikomi apdoroto tabako gamybai panaudotam, eksportuotam ir į kitą ES valstybę išgabentam neapdorotam tabakui. Tuo pačiu būtų įtvirtinta nuostata, kad akcizai už prekes mokami tik toje valstybėje, kurioje šios prekės yra vartojamos.

Akcizų įstatymo pakeitimo projektas pateiktas Seimui.

Įstatymo pakeitimo projektą rasite čia: https://bit.ly/2WvKYno