Mokslinių tyrimų ir plėtros programos, vykdomos pagal Lietuvos –Šveicarijos bendradarbiavimo programą, tikslas – stiprinti abiejų šalių ryšius ir draugiškus santykius, skatinti produktyvų bendradarbiavimą mokslinių tyrimų ir plėtros srityje, gilinti žinias pasirinktose mokslinių tyrimų temose, skatinti tarpinstitucinį bendradarbiavimą taip prisidedant prie socialinės ir ekonominės Lietuvos pažangos.

Programos biudžetas: programai „Moksliniai tyrimai ir plėtra“ Šveicarijos skiriama parama sudaro 9 mln. 52 tūkst. Šveicarijos frankų (apie 20 mln. Lt) (85 proc. visų programos lėšų), Lietuvos bendrasis finansavimas – 1 mln. 597 tūkst. Šveicarijos frankų (apie 3,5 mln. litų) (15 proc. visų programos lėšų).

Įgyvendinimo laikotarpis: programa bus įgyvendinama 2010-2016 m.

Programos įgyvendinimo metu vykdoma dviejų tipų projektai:

  • Bendri mokslinių tyrimų projektai (gamtos mokslų, aplinkos mokslų ir technologijos, ir sveikatos/gyvybės mokslų srityse);
  • Institucijų partnerystės projektai (gamtos mokslų, aplinkos mokslų ir technologijos, ir sveikatos/gyvybės mokslų srityse).

2012 m. rugsėjo 25 d. Jungtinis atrankos komitetas atrinko projektų laimėtojus. Buvo nutarta finansuoti:

  • Aplinkos apsaugos mokslų ir technologijų srityje 4 projektus, kurių vertė 3,375 mln. CHF;
  •  Gamtos mokslų srityje 4 projektus, kurių bendra vertė 3,699 mln. CHF;
  •  Sveikatos/gyvybės mokslų srityje 3 projektus, kurių vertė 2,658 mln. CHF.

Finansuojami šie projektai:

Institucinės partnerystės projektų grupėje lėšos buvo skirtos 1 projektui "Šeimos gydytojų mokymai apie pacientų konsultavimą sveikos gyvenseno klausimais", tačiau atsižvelgiant į tai, kad paramos gavėjas per nustatytą terminą nesudarė bendradarbiavimo sutarties su projekto partneriu ir nepradėjo įgyvendinti projekto veiklų, 2013 m. balandžio 23 d. buvo pasirašytas susitarimas dėl projekto nutraukimo, kuriuo projekto įgyvendinimas buvo nutrauktas.

Už programos rengimą ir įgyvendinimą Lietuvoje atsakingos institucijos:

  • Švietimo ir mokslo ministerija (tarpinė institucija),
  • Lietuvos mokslo taryba (projekto vykdytojas),
  • Finansų ministerija (nacionalinė koordinavimo institucija),
  • Centrinė projektų valdymo agentūra (vykdys jai pavestas funkcijas įgyvendinant programą: pirkimų priežiūra, lėšų tinkamumo klausimai, kt.).

Daugiau informacijos apie įvykusius kvietimus bei pačia programą galite rasti Lietuvos mokslo tarybos internetinėje svetainėje ir LR Švietimo ir mokslo ministerijos internetinėje svetainėje

Atnaujinimo data: 2024-01-02