BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


„DBRS Morningstar“ agentūra patvirtino Lietuvos turėtą skolinimosi reitingą

Data

2022 05 20

Įvertinimas
0
AdobeStock_165134847.jpeg

Tarptautinė kreditų reitingų agentūra „DBRS Morningstar“ patvirtino anksčiau Lietuvai suteiktą A (aukštą) ilgalaikio skolinimosi reitingą ir paliko stabilią perspektyvą. 

„DBRS Morningstar“ agentūros ekspertų vertinimą lėmė stabili šalies makroekonomikos būklė ir fiskalinė aplinka, santykinai maža valstybės skola lyginant su BVP. Lietuvos sprendimą nutraukti naftos ir dujų importą iš Rusijos agentūra vertina kaip svarbų žingsnį stiprinant šalies energetinį saugumą. Tuo tarpu stabilios perspektyvos patvirtinimas atspindi „DBRS Morningstar“ įsitikinimą, kad pagerėjęs Lietuvos ekonomikos atsparumas atsveria Rusijos invazijos į Ukrainą keliamus iššūkius.

Paskutinį kartą „DBRS Morningstar“ Lietuvos ilgalaikio skolinimosi reitingą peržiūrėjo pernai lapkritį – pakėlė iš A į A (aukštą) su stabilia reitingo perspektyva.  

Kita tarptautinė kreditų reitingų agentūra „Moody’s Investment Service“ š.m. balandį patvirtino anksčiau Lietuvai suteiktą A2 ilgalaikio skolinimosi reitingą ir paliko stabilią perspektyvą. „Fitch Ratings“ Lietuvai yra suteikusi ilgalaikio skolinimosi reitingą „A“ (stabili perspektyva), „S&P Global Ratings“ – „A+“ (stabili perspektyva).

Reitingų agentūros „DBRS Morningstar“ pranešimą galite rasti čia.

Papildoma informacija:
Kredito reitingas – rodiklis, suteikiantis investuotojams (kreditoriams) koncentruotą informaciją apie skolininko gebėjimo vykdyti savo finansinius įsipareigojimus lygį. Aukštas kredito reitingas rodo mažesnę riziką, kad skolininkas (emitentas) nevykdys įsipareigojimų, ir atitinkamai mažesnę skolinimosi kainą.

Kredito reitingams išreikšti kreditų reitingų agentūros vartoja tam tikrą klasifikaciją ir simbolius bei nustato kredito vertę besiskolinančioms valstybėms ir bendrovėms naudodama standartizuotus kredito reitingus.