copyright

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


EIB steigia regioninį biurą stiprindamas savo dalyvavimą ir veiklą Baltijos šalyse

Data

2020 01 16

Įvertinimas
0
1.jpg

Šiandien Vilniuje Europos investicijų banko (EIB) grupė oficialiai atidarė savo regioninę atstovybę Baltijos jūros regionui. Atidarymo ceremonijoje, kurioje dalyvavo Lietuvos Respublikos finansų ministras V. Šapoka, EIB prezidentas W. Hoyer ir viceprezidentas A. Stubb atidengė atminimo lentelę, oficialiai atidarydami nuolatinę atstovybę regione. EIB grupės atstovybei Baltijos šalims vadovaus Marco Francini.

„Baltijos šalys gali būti mažos pagal gyventojų skaičių, tačiau jų svarba Europos vienybei yra didelė. Be to, jų vaidmuo ir svarba verslo, technologijų ir inovacijų srityse didėja labiau nei bet kada anksčiau. Džiaugiamės, kad Vilniuje atidarysime regioninę atstovybę – tai aiškus ženklas, kad EIB grupė ketina ir nori remti Estiją, Latviją ir Lietuvą, pereinant prie kitokio energijos vartojimo modelio, taip pat išlaikyti daugybę jų novatoriškų įmonių, kurios būtų naudingos daugiau kaip 6 mln. regione gyvenančių žmonių",  −  pažymėjo EIB prezidentas Werner Hoyer.

„Tai labai svarbus žingsnis visoms Baltijos šalims, siekiant efektyvesnio bendradarbiavimo su EIB. Džiaugiuosi, kad Lietuvoje bus kuriama daugiau galimybių atrasti naujų investavimo būdų, tai taip pat prisidės prie šalies ekonomikos augimo. Lietuvos bendradarbiavimas su EIB grupe pristatomas kaip geroji praktika Europos Sąjungoje ir už jos ribų, todėl tikimės aktyvaus EIB indėlio, toliau plėtojant inovatyvias finansines priemones mūsų šalyje. Kartu neabejotinai įgyvendinsime daug ambicingų projektų žaliųjų finansų, FinTech ir kt. srityse“, – sako Lietuvos finansų ministras Vilius Šapoka.

Regioninio EIB grupės biuro Vilniuje atidarymas yra viena iš EIB politikos, kuria siekiama stiprinti banko dalyvavimą ir veiklą visose ES valstybėse narėse, dalių. Tai, kad EIB atstovybė įsikurs Lietuvoje, padės užtikrinti rinkos artumą, didesnius EIB veiklos vykdymo pajėgumus ir glaudesnius institucinius ryšius su nacionalinėmis valdžios institucijomis. Tai pagerins projektų identifikavimą ir atranką, palengvins naujų operacijų vertinimą ir suteiks finansavimo iš Europos investicijų fondo (EIF) galimybes.

 

Papildoma informacija:

Europos investicijų bankas (EIB) − Europos Sąjungos ilgalaikio skolinimo institucija, priklausanti jos valstybėms narėms. EIB teikia ilgalaikį finansavimą patikimoms investicijoms ir taip prisideda prie ES politikos tikslų siekimo. 2019 m. bankas skyrė beveik 530 mln. eurų projektams Baltijos šalyse, o per pastaruosius penkerius metus (2015–2019 m.) šis skaičius gerokai viršijo 2,5 mlrd. eurų. Pagrindiniai EIB paramos gavėjai buvo energetikos ir transporto sektoriai, taip pat daug paramos skirta novatoriškoms įmonėms ir apskritai MVĮ.