BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Finansų ministerija su ekspertais aptarė penkerių metų „Fintech“ sektoriaus plėtros gairių projektą

Data

2023 01 16

Įvertinimas
0
4270_d6d6006567e89ebf8ffc66d531e2bdd9.jpg

Finansų ministerija, apibendrinusi visus rinkos dalyvių ir institucijų teiktus pasiūlymus, su ekspertų grupe aptarė pirmąjį „Fintech“ sektoriaus plėtros Lietuvoje gairių 2023–2028 m. projektą, kuriame – 5 kryptys, padėsiančios įtvirtinti Lietuvos, kaip aukštos pridėtinės vertės „Fintech“ centro, pozicijas Europoje. 

„Siekiame išlikti vienu žingsniu priekyje tarptautiniame „Fintech“ sektoriaus konkurenciniame lauke ir stiprinti regioninio centro pozicijas. Brėžiame ambicingą „Fintech“ plėtros viziją ateinantiems penkeriems metams, kurios šerdyje – palanki ekosistema „Fintech“ sektoriaus kokybinei plėtrai, investicijų pritraukimui ir inovacijoms, taip užtikrinant didesnės pridėtinės vertės kūrimą Lietuvos ekonomikai ir finansų sistemai“, – pažymėjo finansų viceministrė Vaida Markevičienė. 

Ateinančių kelerių metų „Fintech“ sektoriaus plėtros gairių projekte numatoma, jog Lietuva sieks įsitvirtinti, kaip „Fintech“ centras Europoje, orientuojantis į 5 plėtros kryptis, kurios apims kokybinę „Fintech“ sektoriaus plėtrą, inovatyvius sprendimus kuriančių įmonių pritraukimą į Lietuvą, dėmesį kompetencijų stiprinimui ir talentų pasiūlai, šalies saugumo ir patikimumo stiprinimą bei Lietuvos atpažįstamumo didinimą tarptautinėje arenoje.  

Gairių projektas parengtas apibendrinus darbo grupės, kurią sudarė net 71 ekspertas iš 30 valstybės institucijų ir rinkos dalyvius vienijančių organizacijų, rekomendacijas. Šiam gairių projektui darbo grupė atliko išsamią sektoriaus analizę, įvertino besikeičiančias „Fintech“ rinkos tendencijas ir naujas galimybes. 

Rengiant rekomendacijas buvo atliktos „Fintech“ įmonių (78 respondentai), Lietuvos gyventojų (1881 respondentas) ir Lietuvos verslo įmonių (64 respondentai) apklausos bei  kokybiniai interviu su „Fintech“ įmonėmis.

Finansų ministerija sausio–vasario mėnesiais tęs susitikimus su ekspertais, kurių metu aptars pristatytą „Fintech“ gairių projektą bei papildomus siūlymus, galinčius prisidėti prie keliamo tikslo. 

Planuojama, jog parengtos gairės visuomenei bus pristatytos 2023 m. II ketvirtį, pasibaigus konsultacijoms su institucijomis ir rinkos dalyviais.