Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Finansų ministras Vilius Šapoka pirmininkaus Šiaurės investicijų banko valdytojų tarybai

Data

2020 05 27

Įvertinimas
1
MART2120.JPG

Šiaurės investicijų banko (ŠIB) valdytojų tarybos metiniame susitikime buvo patvirtinta, kad finansų ministras Vilius Šapoka nuo 2020 m. birželio 1 d. pirmininkaus ŠIB valdytojų tarybai.

ŠIB valdytojų taryba yra aukščiausias ŠIB valdymo organas, kuriam priklauso Šiaurės ir Baltijos šalių finansų/ekonomikos ministrai. Valdytojų taryba priima sprendimus dėl ŠIB strategijos ir veiklos, kapitalo ir likvidumo valdymo bei kt. ŠIB valdytojų tarybos pirmininkas skiriamas rotacijos tvarka vienerių metų kadencijai.

„Jau matome, kad Šiaurės investicijų bankas sėkmingai prisideda prie Šiaurės ir Baltijos šalių pastangų sumažinti COVID-19 pasekmes, o žiūrint į ateitį Banko vaidmuo dar turėtų stiprėti siekiant ekonomikos atsigavimo Šiaurės ir Baltijos šalyse finansuojant projektus, kurie didina produktyvumą ir stiprina aplinkos apsaugą. Todėl į pirmininkavimą Šiaurės investicijų banko valdytojų tarybai šiuo iššūkių laikotarpiu žiūriu labai atsakingai“, – sako finansų ministras Vilius Šapoka.

Šiaurės ir Baltijos šalių ministrai, ŠIB valdytojai, 2020 m. kovo 27 d. paragino ŠIB imtis skubių veiksmų COVID-19 sukeltos krizės padariniams sumažinti ir maksimaliai padidinti paskolų teikimą Šiaurės ir Baltijos šalių įmonėms, kurios yra paveiktos krizės.

Daugiau apie tai skaitykite ČIA

2020 m. balandžio 3 d. ŠIB Lietuvai suteikė ilgalaikę 400 mln. eurų paskolą COVID-19 pandemijos keliamų ekonominių padarinių sušvelninimui. Šiomis lėšomis bus finansuojamas Ekonomikos skatinimo ir COVID-19 sukeltų pasekmių mažinimo priemonių planas. Paskolos COVID-19 padariniams mažinti taip pat buvo suteiktos Estijai (750 mln. eurų) ir Latvijai (500 mln. eurų). Siekiant finansuoti dėl COVID-19 išaugusias skolinimo apimtis, ŠIB išleido dvi „Response Bond” obligacijų emisijas atitinkamai 1 mlrd. eurų ir 4 mlrd. SEK (378 mln. eurų) sumai.

Atsižvelgiant į tai, kad ŠIB finansinė situacija išlieka stipri, ŠIB valdytojų taryba patvirtino 45 mln. eurų dividendų iš 2019 m. ŠIB uždirbto 182 mln. eurų pelno išmokėjimą valstybėms narėms, tačiau pažymint, kad bus stebima situacija finansų rinkose dėl COVID-19 sukeltos ekonominės krizės ir svarstoma kitais metais nemokėti dividendų.

ŠIB anglų kalba pranešimą spaudai rasite ČIA 

Šiaurės investicijų bankas

Šiaurės investicijų banką bendrai valdo Šiaurės ir Baltijos šalys. Banko tikslas - finansuoti projektus, kurie didina produktyvumą ir stiprina aplinkos apsaugą valstybėse narėse. Bankas taip pat gali padėti savo nariams esant ekonominei krizei. ŠIB pasižymi stipria finansine būkle, kurią parodo jo aukščiausi kredito reitingai. Banko įprastinė metinės veiklos apimtis – 3-4 milijardai eurų.