BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


G. Norkūnas Londone dalyvaus skolos valdytojų ir investuotojų forume

Data

2022 06 21

Įvertinimas
1
AdobeStock_140418398.jpeg

Finansų viceministras Gediminas Norkūnas birželio 21-23 dienomis lankosi Londone, kur dalyvaus Globaliame skolos valdytojų ir investuotojų forume ir susitiks su instituciniais investuotojais į Vyriausybės vertybinius popierius (VVP).

„Euromoney Global Borrowers and Bond Investors Forum“ – tai svarbiausias kasmetinis renginys, kuriame susitinka šalių vyriausybes atstovaujančių skolos valdymo agentūrų ar ministerijų atstovai bei investuotojai aptarti pagrindinius tarptautinių finansų rinkų iššūkius.

Vizito Londone metu finansų viceministras G. Norkūnas susitiks su Londone veikiančiais investuotojais į VVP. Susitikimų metu finansų viceministras pristatys dabartinę Lietuvos ekonominę situaciją įvairiose srityse ir perspektyvą – makroekonominę situaciją, fiskalinę politiką, valstybės skolos valdymą, energetinę nepriklausomybę, o taip pat – kaip mūsų šalies ekonomika atlaikė koronaviruso pandemijos sukeltus iššūkius bei šiuo metu vykdomą politiką dėl Rusijos pradėto karo.

Gegužės pab. Lietuva tarptautinėse kapitalo rinkose pasiskolino 650 mln. eurų, išleisdama 10 metų trukmės euroobligacijų emisiją. Per šiuos metus Vyriausybė planuoja skolintis apie 3,9 mlrd. eurų. Dalį lėšų planuojama pasiskolinti vidaus rinkoje išleidžiant VVP – apie 1,8 mlrd. eurų, kitą dalį – skolinantis užsienio kapitalo rinkose išleidžiant euroobligacijų emisijas – apie 2 mlrd. eurų. Taip pat apie 0,1 mlrd. eurų numatyta pasiskolinti iš tarptautinių finansų institucijų. Priklausomai biudžeto pajamų surinkimo, iki šių metų pabaigos gali būti skolinamasi užsienio rinkose.

Prognozuojama, kad valdžios sektoriaus skola 2022 metų pabaigoje sudarys apie 26,1 mlrd. eurų arba 43,3 procento prognozuojamo bendrojo vidaus produkto.