BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Jordanijoje – auksas Lietuvai

Data

2018 05 10

Įvertinimas
4

Šiandien metiniame Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko (toliau – ERPB) susitikime Lietuva buvo apdovanota aukso medaliu Aplinkos ir socialinių inovacijų srityje už daugiabučių namų renovacijos projektą.

„Metiniame verslo lyderių susitikime Lietuvos vardas skambėjo daug kartų. Gera didžiuotis mūsų šalies pasiekimais. Šis įvertinimas svarbus ne tik dėl aukso. Tai yra didžiulė paskata eiti toliau pirmyn. Investicijos į daugiabučių namų renovaciją – tai patogesni būstai, šiltesni namai, mažesnės sąskaitos už šildymą ir, svarbiausia, švaresnė mūsų visų šalis“, – sakė finansų ministras Vilius Šapoka.

Šis žalias projektas dera su ERPB strategija, siekiant užtikrinti perėjimo prie žaliosios ekonomikos tikslus ir klimato kaitos padarinių mažinimą. Seni, nerenovuoti daugiabučiai namai yra vienas iš daugiausiai prie išmetamo CO2 kiekio prisidedančių faktorių.

„Tai pirmoji tokia ERPB investicija Lietuvai į pastatų energijos vartojimo efektyvumą. Apdovanojimas yra rimtas finansų bendruomenės pripažinimas Lietuvai. Tai rodo pasitikėjimą mūsų šalimi ir leidžia drąsiau dairytis investuotojų užsienyje“, – sakė Viešųjų investicijų plėtros agentūros (VIPA) generalinis direktorius Gvidas Dargužas.

Iš ERPB gauta 50 mln. eurų paskola sėkmingai investuota – bus renovuota 140 daugiabučių ir pagerintos gyvenimo sąlygas daugiau nei 6000 daugiabučių namų gyventojams visoje Lietuvoje.

Tęsiant šią kryptį ir toliau investuojama į daugiabučių namų atnaujinimą. Prieš porą savaičių Vyriausybė suteikė paskolą VIPA išleidžiant vertybinius popierius – žaliąsias obligacijas. Iš jų gautos lėšos bus skirtos daugiabučių modernizavimui ir energetinio efektyvumo didinimui.