BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Kuriamas instrumentas sutelksiantis finansavimą ekonomikos transformacijai

Data

2022 02 11

Įvertinimas
1
4287_11c83ffbd4ae39b6d52401bc580112bc.jpg

Šiandien finansų ministrė Gintarė Skaistė nuotoliniu būdu susitiko su socialiniais ir ekonominiais partneriais dėl šiemet planuojamo įgyvendinti Nacionalinių plėtros įstaigų (NPĮ) konsolidavimo. Susitikimo metu ministrė pristatė konsolidavimo tikslus,  tolesnį procesą ir kitus artimojo laikotarpio žingsnius.

Kaip susitikime pažymėjo ministrė, konsoliduojant šiuo metu veikiančias nacionalines plėtros įstaigas – INVEGA, VIPA, VIVA, Žemės ūkio paskolų garantinį fondą – ir UAB „Valstybės investicinis kapitalas“ siekiama konkrečių tikslų.

„Vyriausybėje priėmėme sprendimą imtis 4 nacionalinių plėtros įstaigų konsolidacijos, vadovaujantis geriausiais tarptautiniais nacionalinių plėtros fondų, tokių kaip Prancūzijos BPI ar Vokietijos KfW, pavyzdžiais. Siekiame sukurti savarankišką ir politiškai nepriklausomą įstaigą, kuri pasitelktų vieningą investavimo strategiją, priemonių sinergiją, efektyvų ES paramos pakartotinį panaudojimą, institucinių ir privačių investuotojų pritraukimą. Tai generuotų bent du kartus didesnį finansinių priemonių sverto efektą ir didesnes investicijas į strateginės veiklos sritis – nuo aukštos pridėtinės vertės sektorių vystymo, iki žaliosios ir skaitmeninės transformacijos“, – pažymėjo G. Skaistė.

Be to, pasak ministrės, įstaigų sujungimu siekiama išnaudoti dabar veikiančių NPĮ stiprybes, kompetencijas ir įdirbį, jas sutelkiant vienoje vietoje ir pakeliant į naują kokybinį lygmenį.

Susitikime diskutuota, jog konsoliduota NPĮ papildys rinką ten, kur identifikuoti trūkumai. Tai prisidės prie didesnio ekonomikos finansavimo, kapitalo rinkos plėtros bei tvarių investicijų augimo. Valstybės interesas yra kuo plačiau išnaudoti įvairias finansines priemones, maksimaliai efektyviai išnaudojant ribotus valstybės resursus.

Naujasis NPĮ bus stiprus valstybės finansinis instrumentas ir tuo pačiu patikimas verslo partneris, užtikrinsiantis „vieno langelio“ principą verslui, nepriklausomai nuo sektoriaus.

Kartu, ministrė G. Skaistė užtikrino, jog šiuo metu įgyvendinamos finansinės priemonės bus tęsiamos taip kaip yra dabar, o dėl 2021-27 m. ES programavimo laikotarpio lėšų nėra grėsmės, jog bus prarastas laikas kuriant naujus finansavimo instrumentus – dabartinis reglamentavimas leidžia naujojo programavimo laikotarpio struktūrines lėšas skirti jau esamiems fondams ir finansinėms priemonėms.

Primename, jog sausio 26 d. Vyriausybės ministrų pasitarime pritarta Nacionalinių plėtros įstaigų (NPĮ) konsolidavimui ir numatyti tolesni žingsniai siekiant šio tikslo. Pasitarime ministrai sutarė šiuo metu veikiančias NPĮ – UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA), UAB Viešųjų investicijų plėtros agentūrą (VIPA), UAB Valstybės investicijų valdymo agentūrą (VIVA) ir UAB Žemės ūkio paskolų garantijų fondą (ŽŪPGF) – ir UAB „Valstybės investicinis kapitalas“ konsoliduoti INVEGA pagrindu ir pavesti Finansų ministerijai atstovauti valstybę akcininkės teisėmis.