copyright

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Lietuva pirma pasaulyje, kurios žaliosios obligacijos jau Nasdaq tvariųjų obligacijų tinkle

Data

2020 03 10

Įvertinimas
0
20200310-MinistryofFinanceLithuania.jpg

Šią savaitę Lietuvos Respublikos Vyriausybė tapo pirmąja pasaulyje tarp vyriausybių emitentų, kurios išleista žaliųjų obligacijų emisija įtraukta į Nasdaq Tvariųjų obligacijų tinklą (angl. „Sustainable Bond Network“). Tai Lietuvai atvers galimybes pritraukti naujus investuotojus į Vyriausybės vertybinius popierius, didins jų žinomumą ir patrauklumą.

Nasdaq vertybinių popierių biržos Tvariųjų obligacijų tinklas – pasaulinė, viešai prieinama interneto platforma, kurioje emitentai, t.y., valstybės institucijos ar privačios įmonės, leidžiančios vertybinius popierius, skelbia duomenis apie savo obligacijas ir skatina investavimą į tvarias obligacijas, žinant, kad surinktos lėšos bus panaudotos kuriant tvaresnę ateitį.

Šiuo metu Vyriausybės žaliųjų obligacijų išleista už 40 mln. eurų. Iš žaliųjų obligacijų gautos valstybės lėšos perskolinamos Viešųjų investicijų plėtros agentūrai (VIPA), įgyvendinant projektą „Daugiabučių namų modernizavimo fondas“. Projekto tikslas – daugiabučių namų savininkams padėti modernizuoti namus, didinti energijos vartojimo efektyvumą, mažinti šildymo išlaidas. 2019 metų pabaigoje pradėtas 49 pastatų modernizavimas, kuris finansuojamas žaliųjų obligacijų lėšomis.