BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


TVF prognozės: 2020 m. Lietuvos ekonomika Europoje susitrauks mažiausiai

Data

2020 10 23

Įvertinimas
0
IMG_0024.PNG

Ketvirtadienį vakare finansų ministras Vilius Šapoka nuotoliniu būdu susitiko su Tarptautinio valiutos fondo (toliau – TVF) vykdančiąja direktore Kristalina Georgieva ir kitais regiono finansų ministrais bei centrinių bankų valdytojais.

Nuotolinio susitikimo metu aptartas šalių atsakas į  pandemiją, pristatyta 2020 m. spalio 21 d. paviešinta TVF Europos ekonominė apžvalga bei diskutuota dėl priemonių siekiant sumažinti ekonomikos nuosmukį bei sustiprinti atsparumą ateityje.

V. Šapoka  pasidžiaugė, kad, anot TVF, Lietuva ekonominius išbandymus, lyginant su kitomis Europos šalimis, atlaikė bene sėkmingiausiai. Anot ministro, dedamos ypatingos pastangos, siekiant sušvelninti neigiamus pandemijos protrūkio padarinius, bei transformuoti šalies ekonomikos DNR investuojant į žmogiškąjį kapitalą, skaitmeninę ekonomiką ir verslą, inovacijas ir mokslinius tyrimus, ekonominę infrastruktūrą bei klimato kaitą ir energetiką.

TVF prognozuoja, kad 2020 m. Lietuvos ekonomika susitrauks tik -1,8 proc., o 2021 m. prognozuojamas 4,1 proc. augimas.

TVF spalio mėnesio Europos regiono ekonominėje apžvalgoje teigia, kad Europos ekonomika 2020 m. susitrauks 7 proc., o 2021 m. numatomas 4,7 proc. augimas. TVF pabrėžia, kad nors ekonomikos perspektyva gerėja, tačiau ekonomikos atsigavimas vis dar nėra užtikrintas ir tolygus, bei skatina šalis taikyti priemones, kurios padėtų atstatyti pasitikėjimą, remtų užimtumą ir skatintų augimą. Svarbu per anksti nenutraukti paramos priemonių taikymo, o atsigavimo laikotarpiu ypatingas dėmesys turi būti skirtas atsparesnės ateities kūrimui – svarbu pasinaudoti proga investuoti į išmanesnį, įtraukesnį, žalesnį augimą.

Daugiau informacijos rasite ČIA