BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


V. Šapoka: raginu koncepcijų rengėjus nemažinti tempo

Data

2020 10 15

Įvertinimas
0
LRVK_20201014_033.JPG

Iš birželį partvirtinto investicijų plano šalies ekonomikos transformacijai skatinti per trečiąjį mėnesį jo vykdymui išmokėta 424,6 mln. eurų, o tai sudaro 6,7 proc. 2020–2021 metais planuotų išmokėti lėšų. Naujos investicijos skirtos inovacijoms švietimo, sveikatos ir gyvybės mokslų, ekonomikos skaitmeninimo srityse, susisiekimui oro transportu gerinti, energijos vartojimo efektyvumui didinti.

Finansų ministras Vilius Šapoka Vyriausybės pasitarime pristatė Ateities ekonomikos DNR plano vykdymo pažangą.

Pasak ministro, didžioji dalis numatytų koncepcijų jau aptartos, tačiau ragina suskubti tuos, kurie dar tik ruošiasi koncepcijų pristatymui. Visos lėšos turi būti investuotos iki 2021 m. pabaigos, todėl visos koncepcijos turi būti patvirtintos kaip įmanoma greičiau.

„Jei norime, kad planuotos investicijos pakeistų Lietuvos ateities ekonomikos DNR, turime toliau dirbti kokybiškai ir greitai, girdėdami vieni kitus. Istorinis galimybių langas atsiveria trumpam. Linkiu sėkmės įgyvendinant užsibrėžtus tikslus ir raginu koncepcijų rengėjus nemažinti tempo“, – sako finansų ministras V. Šapoka.

Didžiausia pažanga pasiekta pagal Ekonominės infrastruktūros ir Žmogiškojo kapitalo investavimo kryptis – investuota jau atitinkamai 10,3 proc. (213,9 mln. eurų) bei 7,1 proc. (54,3 mln. eurų) 2020–2021 m. planuotų lėšų.

Iš Investiciniam komitetui turimų pateikti tvirtinimui 92 DNR plano veiksmo koncepcijų jau patvirtintos 66 koncepcijos. Už DNR veiksmų įgyvendinimą atsakingos ministerijos pagal savo kompetencijų sritis.

Labiausiai džiugina patvirtintos investicijos į gyvybės mokslų srities akseleravimą bei investicijos į žmogiškąjį kapitalą. Patvirtintose koncepcijose dėmesys teikiamas ne tik bendrajam, profesiniam ugdymui ar aukštojo mokslo kokybės gerinimui, atsižvelgiama ir į sparčiai kintančius rinkos poreikius bei darbdavių interesus.

Koronaviruso sukeltas pasekmes ekonomikai suvaldyti padės investicijos į šalies pasiekiamumą oro transportu bei mums taip reikalingos inovacijos sveikatos apsaugos gerinimo srityje. Finansinio raštingumo ir verslumo ugdymo iniciatyvos finansavimas – itin reikalinga investicija į mūsų švietimo sistemos gerinimą.

Vyriausybės pasitarime pritarta ir DNR plano pakeitimui. Planas patikslintas, siekiant subalansuoti ateinančių metų valstybės biudžetą, taip pat įvertinus kai kurių veiksmų parengtumą bei įgyvendinimo galimybes iki 2021 m. pabaigos.

DNR plano pakeitimu daugiausiai atsisakoma investicijų į infrastruktūrą. Įtraukti nauji DNR plano veiksmai, kurie investuos į skaitmeninimo, verslo konkurencingumo didinimo, dirbtinio intelekto, kibernetinio saugumo bei klimato kaitos veiklas. Plane atsisakyta veiksmų, kuriems investicijų komitete suformuluotos išlygos kelia pagrįstas rizikas veiksmus įgyvendinti per plane nustatytą laikotarpį.

Po atliktų DNR plano patikslinimų DNR plano vertė sudaro 5,8 mlrd. eurų.

Daugiau informacijos apie Ateities ekonomikos DNR planą rasite ČIA