BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Vizito Frankfurte metu – dvišalio bendradarbiavimo stiprinimas Fintech srityje

Data

2019 04 11

Įvertinimas
0
AdobeStock_177822896.jpeg

Fintech lydere regione esanti Lietuva toliau tęsia bendradarbiavimą su Vokietija. Balandžio 11-12 d. finansų ministras Vilius Šapoka lankosi Frankfurte, kur susitiks su Frankfurto meru Uwe Becker, Heseno federalinės žemės finansų ministru dr. Thomu Schäferiu, finansų įstaigų, Fintech kompanijų atstovais bei investicinių fondų asociacijos vadovais aptarti galimybes padidinti abiejų šalių bendradarbiavimą Fintech ir investicinių fondų srityje.

Susitikimų metu Vilius Šapoka aptars Lietuvos pasiekimus Fintech srityje, žaliųjų finansų skatinimo iniciatyvas, investicinių fondų reguliavimo sistemą bei inovacijų (Wealthtech) šioje industrijoje plėtrą. Vizito metu finansų ministras taip pat lankysis startuolių akseleratorių centre „TechQuartier“ ir „Accelerator Frankfurt“, skaitys pranešimą mokslo, politiką formuojančių ir įgyvendinančių valstybės institucijų  bei rinkos atstovams SAFE politikos centro organizuojamoje konferencijoje Goethe's universitete.

„Lietuvos ir Vokietijos ekonominiai ryšiai stiprėja, auga ir šios šalies investicijos. Bendradarbiavimas finansinių paslaugų sektoriuje, ypač Fintech, investicinių fondų, žaliųjų finansų srityse – dar viena galimybė stiprinti dvišalius santykius, keistis gerąja praktika ir pritraukti dar daugiau investicijų į Lietuvą“, – sako finansų ministras Vilius Šapoka.

Praėjusį mėnesį Heseno federalinės žemės finansų ministras dr. T. Schäferis lankėsi Lietuvoje, kur susitikimo su V. Šapoka metu kalbėjosi apie galimybes padidinti abiejų šalių bendradarbiavimą Fintech sektoriuje, Lietuvos ir Vokietijos investicinių fondų rinką, Wealthtech (tai atskira Fintech rūšis, kai technologijos ir skaitmeniniai sprendimai taikomi taupymo, investavimo, turto valdymo paslaugoms) plėtrą.

Kovo pabaigoje finansų ministras V. Šapoka vizito Berlyne metu buvo susitikęs su Vokietijos finansų ministru Olaf Scholz aptarti Ekonominės ir pinigų sąjungos gilinimo, kitos daugiametės finansinės perspektyvos, mokesčių politikos klausimus bei Lietuvos ir Vokietijos bendradarbiavimą.