BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Lietuva ir Lenkija sutarė stiprinti bendradarbiavimą mokesčių srityje

Data

2022 09 16

Įvertinimas
0
FcxiNVnXEAEEWIK.jpg
Nuotr. aut. Lenkijos Finansų ministerija

Finansų ministrė Gintarė Skaistė šiandien kartu su Lenkijos finansų ministre Magdalena Rzeczkowska pasirašė susitarimą, kuris įgalins šalis aktyviau bendradarbiauti mokestinėje srityje, keistis informacija ir gerąja praktika, siekiant stiprinti kovą su sukčiavimu ir mokesčių vengimu, ypač Pridėtinės vertės mokesčių (PVM) srityje. Bendradarbiavimo sutartis pasirašyta bendro Lietuvos ir Lenkijos Vyriausybių posėdžio kontekste.  

„Pasirašytas susitarimas su Lenkijos Finansų ministre padės stiprinti mokesčių administravimą, rezultatyvų administratorių bendradarbiavimą, mažinti PVM atotrūkį Lietuvoje ir užkardys galimybes vykdyti sukčiavimus mokesčių srityje. Efektyvus mokesčių surinkimas svarbus užtikrinant augančias biudžeto pajamas, kurios reikalingos finansuoti įvairius Lietuvos ir Lenkijos visuomenių poreikius“, – sakė finansų ministrė Gintarė Skaistė. 

Finansų ministrių pasirašytame susitarime pažymima, jog tarptautinė ekonomika susiduria su esminiais socialiniais ir ekonominiais iššūkiais, prasidėjusiais koronaviruso pandemija ir besitęsiančiais Rusijos pradėto karo Ukrainoje kontekste, todėl glaudus dvišalis bendradarbiavimas itin reikalingas užtikrinant ekonomikos atsigavimą ES mastu bei Lietuvos ir Lenkijos kaimyninių santykių stiprinimą. 

„Tarptautinėms ekonomikoms susiduriant su ūkio augimo iššūkiais, juos išspręsti gali padėti investavimas į skaitmenizavimą, inovacijas, produktyvumo didinimą. Tuo pačiu tokia plėtra gali atverti kelius mokesčių vengimui ir sukčiavimui. Lietuva ir Lenkija siekia užtikrinti, kad nauji skaitmeniniai verslo modeliai būtų veiksmingai apmokestinami, taip preventyviai užkertant kelią galimam neskaidrumui“, – rašoma ministrių pasirašytame susitarime. 

Prieš bendrą Lietuvos ir Lenkijos Vyriausybių posėdį, finansų ministrės dalyvavo dvišaliame susitikime, kuriame aptarė pagalbos Ukrainai, papildomų sankcijų Rusijai ir Baltarusijai klausimą, aptarė Europos Sąjungos lygmens instrumentus Ukrainos karo pabėgėlius priimančioms šalims, fiskalinių taisyklių peržiūrą bei abiejų šalių makroekonominę situaciją. 

Nuotr. aut. Lenkijos Finansų ministerija