BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Vyriausybės taupymo lakštai

Nuo 2021 m. vasario 9 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybės taupymo lakštų platinimas sustabdytas. Finansų ministerijai nusprendus atnaujinti Taupymo lakštų platinimą, atitinkama informacija ir sprendimai bus pateikti šiame puslapyje.

Taupymo lakštai yra Vyriausybės vertybiniai popieriai, skirti mažmeniniams investuotojams, visų pirma gyventojams, siekiant suteikti jiems saugią investavimo alternatyvą bei paskatinti mažmeniniams investuotojams skirtų finansinių priemonių rinkos plėtrą. Investuotojai, įsigiję taupymo lakštų, nemoka su jų įsigijimu susijusių vertybinių popierių sandorio sudarymo, taupymo lakštų saugojimo, vertybinių popierių sąskaitos atidarymo mokesčių – visa tai apmoka Finansų ministerija.

Taupymo lakštai gali būti išpirkti pirma laiko, jeigu tai nustatyta taupymo lakštų emisijos sąlygose. Jeigu investuotojas pageidauja išpirkti taupymo lakštus anksčiau laiko, jam grąžinama ne tik investuota suma, bet ir sumokama dalis sukauptų palūkanų.

Nuo 2022 m. sausio 1 d.  Lietuvos Respublikos Vyriausybės taupymo lakštų portalas www.vtl.lt bus uždarytas. Investuotojai, pageidaujantys gauti duomenis apie jų atliktas operacijas ar turėtą vertybinių popierių portfelį, kviečiami kreiptis el.paštu [email protected].